Farsi

English

Arabic


جوانسازی پوست

جوانسازی پوست
در پیر شدن پوست، علل متعددی نقش دارند که مهمترین آنها عبارتند از : تاثیر طولانی مدت نور خورشید بر پوست، از بین رفتن بافت چربی زیر پوستی، تغییرات ماهیچه ها، غضروف ها و استخوان های...
دلیل پیر شدن پوست با افزایش سن فرد چیست؟


در پیر شدن پوست، علل متعددی نقش دارند که مهمترین آنها عبارتند از : تاثیر طولانی مدت نور خورشید بر پوست،  از بین رفتن بافت چربی زیر پوستی، تغییرات ماهیچه ها، غضروف ها و استخوان های صورت و از دست رفتن خاصیت کشسانی پوست که به علت تاثیر نیروی جاذبه بر پوست بدن و ساختمان های نگهدارنده آن که در زیر پوست قرار دارند.


چگونه می توان علایم ناشی از پیری پوست را کاهش داد یا از بین برد؟


خوشبختانه امروز به علت پیشرفت دانش پزشکی و تکنولوژیهای نوین، می توان به روش های مختلفی با علایم پیری پوست مبارزه کرد. روش هایی نظیر استفاده از لیزر، تزریق ژل و بوتاکس و بلفاروپلاستی(ترمیم پلک) می توان عوارض ناشی از پیری پوست مانند چین و چروک ها،  لکه های پوستی و افتادگی پلک ها را به حداقل برساند و موجب جوانسازی و بازسازی پوست گردد.


کاربرد برخی دستگاه های لیزر مختلف در حیطه پوست و زیبایی


1-دستگاه لیزر دایود: از این دستگاه جهت رفع موثر موهای زاید صورت و سایر نقاط بدن استفاده می گردد.
2-دستگاه لیزر Q-Switch:از این دستگاه جهت پاک کردن خالکوبی و تاتو های پوستی و نیز برطرف کردن ضایعات پوستی رنگدانه دار نظیر کک و مک ها، لکه های پوستی ناشی از حاملگی و خال های پوستی استفاده می گردد.
3:دستگاه لیزر Fractional Co2:از این دستگاه جهت از بین بردن جای زخم ناشی از آکنه، سوختگی و اعمال جراحی، کاهش چین و چروک های پوستی، درمان شل شدن و افتادگی پوست و درمان زگیل های مقاوم استفاده می شود.


آیا تبحر پزشک بر نحوه استفاده از دستگاه های لیزر در اقدامات پوست و زیبا سازی تاثیر دارد؟


قطعاً مهارت و تجارب پزشک در این خصوص اهمیت بسزایی دارد. استفاده نادرست از این دستگاه ها در دست افراد نا آشنا و ناشی می تواند منجر به عوارضی نظیر سوختگی پوست و تغییر رنگ دایمی پوست گردد. بنابراین متقاضیان استفاده از خدمات لیزر حتماً باید از مهارت پزشک و کارآمد بودن دستگاه های مورد استفاده اطمینان یابند.


عوارض معمول روش های انجام جوان سازی پوست چیست؟


معمولاً عوارض این اقدامات، بسته به روش مورد استفاده و شدت اقدامات درمانی انجام شده در جوان سازی پوست دارد. عوارض شایع و البته موقت این روش ها عبارتند از: التهاب و قرمزی پوست، تورم، کبودی و درد خفیف.