Farsi

English

Arabic


لیپوماتیک

لیپوماتیک
لیپوماتیک در دنیا یک روش مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است و این روش بسیاربی خطر می باشد.

لیپوماتیک یک راه سریع و موثر برای برداشتن چربی هایی که پیش از این قادر به از بین بردن آن نبوده اید .به کمک لیپوماتیک چربی های تجمع یافته در نواحی مختلف مانند پهلو، ران ها و شکم را می توان از بین برد. پیش از لیپوماتیک دستگاه هایی نظیر لیپولیز یا لیپوساکشن مورد استفاده قرار می گرفت، اما امروزه لیپوماتیک در دنیا یک روش  مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است و این روش بسیاربی خطر می باشد. لاغری با لیپوماتیک معمولا در طول یک جلسه نتیجه ی بسیار مطلوبی را برای فرد ایجاد میکند. به کمک لیپوماتیک  تمام نواحی  بدن که دارای توده چربی است  را می توان  تراشید و چربی های انباشته در آن ناحیه را از بین برد. درروش لیپوماتیک چربی ها سوزانده نمی شوند، بهتر است از واژه  برداشتن چربی  استفاده کرد، زیرا بافت و سلول های چربی را بدون کوچکترین آسیب از زیر پوست بیرون می کشد. یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک عالی است و هیچ گونه بقایای مانده از چربی که در روشهای دیگر ساکشن به صورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می شود در این روش وجود ندارد.همچنین جمع شدن پوست به دلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی به مراتب بهتر است . این روش با بی حسی موضعی انجام شده و بیمار دردی ندارد. ریسک عفونت و احتمال آمبولی چربی بسیار کم است و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند مرخص شده و به سرکار برگردد. گرچه جمع شدن پوست در لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر بسیار بهتر صورت می گیرد ولی در مواردی که شلی و افتادگی پوست زیاد باشد نیاز به عمل جراحی وجود خواهد داشت. با این حال عمل جراحی پس از لیپوماتیک در صورت نیاز ، عملی محدود تر با برش کوچک تر است و می توان ناف را در جای خود حفظ کرد و افتادگی پوست زیر شکم را با برش محدودتری بر طرف نمود.

دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک در حقیقت یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته برای تخلیه چربی های موضعی زیر پوست می باشد .تکنولوژی به کار گرفته شده در این ابزار، دقیق و فوق العاده عمل می کند. لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش و نوسان ثابت حول محوری،سلولهای چربی را از محل اتصالات آنها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلولهای چربی گردد ، سلولهای بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید.به همین دلیل از سلولهای خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا به عنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضا استفاده نمود. قابل ذکر است که این چربی به مراتب دارای دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق به عنوان فیلر می باشد و نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن برای حجیم سازی بسیار سالم تر است. فرد در زمان جراحی کوچکترین دردی احساس نمی کند، البته در لیپوماتیک  مقدار کمتری داروی بی حسی به نسبت  سایر روش های لاغری استفاده  میشود.  همانطور که گفته شد در لیپوماتیک به هیچ عنوان عمل سوختن چربی وجود ندارد و چربی ها کاملا سالم و زنده برداشته می شوند، به همین دلیل میتوان از این چربی ها برای تزریق در سایر نواحی بدن استفاده کرد. قابلیت انتقال  چربی یکی از ویژگی های بارز لیپوماتیکاست. لیپوماتیک یکی از جدید ترین و بدون عوارض ترین روش تخلیه چربی های اضافی بدن می باشد که بعد از آن نیز می توان عمل انتقال چربی را نیز انجام داد.

دستگاه لیپوماتیک

مزایای لیپوماتیک

در روش  لیپوماتیک  تمامی سلول های چربی انباشته شده در زیر پوست، با روشی کاملا فیزیکی از بدن تخلیه میشوند و چربی ها بعد از لیپوماتیک کاملا زنده و سالم هستند و امکان پیوند چربی در سینه ها و یا باسن وجود دارد .

از مزایای این روش میتوان بطور خلاصه به موارد زیر پرداخت:

 • در لیپوماتیک فرد درد مختصری احساس می کند.
 • دوره ی نقاهت در این روش کوتاه است.
 • عمل لیپوماتیک سرپایی است، و فرد زمان بسیار کمی در اتاق عمل خواهد بودو نیازی به بستری شدن ندارد.
 • بعد از عمل لیپوماتیک ظاهر پوست بهتر می شود، درواقع لیپوماتیک پوست را به صورت هم زمان لیفت می کند.
 • عوارض لیپوماتیک خیلی کم است و خطر آمبولی در آن وجود ندارد. کبودی بعد از جراحی نسبت به دیگر روش ها بسیار کم است.

لیپوماتیک

 نکات قبل از لیپوماتیک

 تیم پزشکی کلینیک نوین ایران  قبل از جراحی تمامی شرایط فرد را برای  انجام  لیپوماتیک  را بررسی می کند و با انجام آزمایشات لازم مطمئن می شود، که این جراحی هیچ گونه آسیبی به فرد وارد نمی کند .هرچند که احتمال خطا و یا آمبولی در این روش وجود ندارد، اما مشاوره های لازم جهت چگونگی جراحی و نیز روند لاغری به کمک این روش به فرد ارائه خواهد شد .
در بسیاری از بیماران که دچار چاقی های خطر ناک هستند، رژیم های غذایی ویژه ای داده خواهد شد تا در زمان مناسب به وزن ایده آل برای جراحی رسیده باشند. قبل از لیپوماتیک  تمامی موارد و ملزومات بررسی خواهد شد و در نهایت لیپوماتیک انجام می شود.

 

لیپوماتیک

 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

 • بعد از لیپوماتیک به هیچ عنوان کمپرس سرد و یا گرم را نباید در ناحیه لیپوماتیک شده قرار داد.
 • فرد باید در نشستن خود دقت کند. نشستن  های طولانی  و  ۹۰ درجه مضر بوده  و بهتر است فرد روی صندلی لم دهد.
 •  فرد لیپوماتیک شده نباید غذای پر نمک و پر چرب مصرف کند.
 • فرد بعد از لیپوماتیک باید از گن مناسب استفاده کند  و آن را فقط برای شستشوی میتواند از گن استفاده نکند  وپس از خشک شدن ناحیه دوباره آن را بپوشد.
 • پوشیدن مداوم گن در شکم به مدت حداقل دو ماه توصیه می شود .
 • مصرف به موقع دارو های تجویز شده.

عوارض لیپوماتیک

عوارض بعد از لیپوماتیک در همه یکسان نیست، ممکن است فردی نسبت  به موارد دیگری واکنش نشان داده و دچار عارضه های بسیار سطحی و ناچیز شود؛ اما در کل احتمال دارد یک یا چند موارد زیر رخ دهد :

حساسیت به لیدوکایین

این مشکل در کسانی که سابقه ی حساسیت به این ماده یا مواد مشابه  را داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد.

خونریزی و کبودی

این مشکل در افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون (آسپرین و وارفارین ) مصرف می کنند دیده می شود. برای جلوگیری از این مشکل فرد باید  یک یا دوهفته قبل از  لیپوماتیک این دارو ها را  مصرف نکند؛ اما در کل  دو الی سه روز بعد از لیپوماتیک  ترشح خون  کاهش میابد.

عفونت

عفونت محل لیپوماتیک  شده ، در شرایطی که کلینیک یا اتاق عمل مجهز و استرلیزه نباشد، ممکن است اتفاق بیافتد. این اتفاق بسیار کم پیش می آید اما اگر فرد دچار بیماری هایی همراه با کاهش سیستم ایمنی مانند دیابت شدید باشد باعث ایجاد عفونت در ناحیه   لیپوماتیک  شده میشود.

مسمومیت

 مصرف طولانی مدت لیدوکایین  باعث مسمومیت فرد میشود. مصرف کوتاه مدت این دارو بی تاثیراست. جراح از مصرف این نوع داروها باید مطلع باشد و نکات مورد نیاز قبل از جراحی لیپوماتیک  را یادآوری کند.

 

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک نسبت به منطقه و میزان حجم چربی متفاوت است.