Farsi

English

Arabic


توصيه قبل و بعد از عمل

توصيه قبل و بعد از عمل
معاینه ابتدایی متقاضی کاشت موی طبیعی و مشاوره دقیق با پزشک معالج از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تاریخچه ریزش موی ارثی در اقوام فرد، سابقه استفاده از دارو برای درمان، بررسی...

توصیه های لازم قبل از عمل کاشت موی طبیعی

معاینه ابتدایی متقاضی کاشت موی طبیعی و مشاوره دقیق با پزشک معالج از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تاریخچه ریزش موی ارثی در اقوام فرد، سابقه استفاده از دارو برای درمان، بررسی اختلالات هورمونی بیماری های زمینه ای ( به خصوص در خانم ها) در جلسه مشاهده مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورت وجود شرایط لازم جهت پیوند مو آزمایش خون جهت بررسی فاکتورهای انعقادی و بیماری های ویروسی درخواست می گردد.

جواب این آزمایش توسط پزشک متخصص کاشت موی طبیعی بررسی گردیده و در صورت نرمال بودن انجام عمل بلامانع می باشد.

  • نکته: در صورت داشتن هر گونه بیماری اعم از بیماری قلبی عروقی مانند فشار خون، دیابت، مشکلات هورمونی سابقه جراحی حتما پزشک خود را مطلع سازید.

در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد نظیر آسپیرین، وارفارین و ... پزشک خود و همچنین پزشک متخصص کاشت موی طبیعی را در جریان قرار دهید. داروی آسپرین بهتر است 10 روز قبل از عمل (با مشورت پزشک) قطع گردد.

محلول موضعی ماینوکسیدیل بهتر است از دو هفته قبل از کاشت قطع شود. از یک هفته قبل از کاشت موی طبیعی از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات جداً خودداری فرمایید روز قبل از تاریخ عمل حتما با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

مراحل کاشت موی طبیعی و نحوه انجام عمل، مراقبت های قبل و بعد از جراحی

قبل از انجام کا توسط مشاور اطلاع رسانی شده و تمامی سوالات و ابهامات فرد در رابطه با پیوند مو به درستی پاسخ داده می شود.

مانند بسیاری از اقدامات درمانی محدودیت هایی نیز در زمینه پیوند مو وجود دارد آنها را نیز باید مد نظر قرار داد:

1- تعداد موهای قابل برداشت از منطقه دهنده مو: هر چه این منطقه کوچکتر و محدودتر باشد تعداد موهای قابل برداشت کمتر و طبیعتاً نتیجه ضعیف تر خواهد بود.

2- کیفیت موهای قابل برداشت از منطقه دهنده: هر چه موها ضخیم تر، مشکی تر و مجعد تر باشد پوشانندگی بیشتری در منطقه کاشت ایجاد خواهند نمود.

3- وسعت منطقه طاق، هر چه وسعت منطقه بیشتر باشد قاعدتا تراکم موهای کاشته شده کاهش می یابد.

  • نکته: خط رویش در جلوی سر ( حد فاصل بین پیشانی و موی سر) از اهمیت ویژه ای در پیوند مو برخوردار است. طراحی این خط یک سری محاسباتی دارد که رعایت آن برای حصول نتیجه خوب و طبیعی بسیار مهم است زیرا بیشترین تاثیر بر روی چهره فرد دارد. تناسب با سایر اجزای صورت و سن فرد مهمترین عامل تعیین کننده طراحی این خط محسوب می شود که جراح به خوبی این شرایط را در نظر گرفته و این کار به بهترین نحو انجام می پذیرد.

کلینیک تخصصی نوین ایران با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های مورد نیاز نظیر FUT , FUE(FIT) Combined method (روش ترکیبی )؛ اسلیت گرافت؛ AHRS ( با استفاده از دستگاه دارای تائیدیه FDA آمریکا ) اقدام به کاشت موی طبیعی می نماید. سرعت بسیار بالا ؛ تقسیم مراحل عمل بین اعضای تیم و استفاده از جدیدترین ابزار و تجهیزات کاشت موی طبیعی نظیر میکروسکوپ ها و میکروبلید ها ی تخصصی و ... این مرکز را قادر ساخته است که اعمال بسیار بزرگ در موارد طاسی وسیع سر را که به آنها Mega session گفته می شود در زمان حداکثر 3 الی 5 ساعت و با کاملا طبیعی انجام دهد. کاشت موی طبیعی تنها با یک بی حسی موضعی ساده انجام پذیر بوده و بیمار بدون احساس درد و در تمامی طول عمل کاملا هوشیار می باشد . همچنین در مواردی که انجام عمل FUE امکان پذیر باشد ، هیچگونه جراحی یا بخیه صورت نپذیرفت و به هیچ عنوان خونریزی وجود ندارد. بلافاصله پس از انجام عمل بیمار مرخص شده و میتواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد.

توصیه های لازم بعد از عمل کاشت موی طبیعی

1- از یک هفته تا یک ماه پس از عمل کشیدن سیگار، قلیان و مصرف مشروبات الکلی جدا خودداری فرمایید.

2- تا سه روز پس از عمل بایستی به صورت نیمه نشسته بخوابید(سر بالاتر از بدن باشد)

3- تا 24 ساعت پس از عمل 10- 15 مرتبه از کمپرس یخ روی پیشانی و اطراف چشم استفاده نمایید.

4- از 24 تا 48 ساعت پس از عمل از کمپرس گرم روی پیشانی و اطراف چشم استفاده نموده و این عمل را می توانید در روزهای بعد هم تکرار کنید و همچنین روی محل بخیه پشت سرهم قابل استفاده است.

5- 24 ساعت پس از پیوند جهت باز کردن پانسمان و با هماهنگی قبلی به کلینیک نوین ایران مراجعه نموده و در صورت تمایل کلاه نخی قابل شستشو به همراه بیاورید.

6- تا دو روز پس از عمل از مسکن ها استفاده نمایید حتی اگر احساس درد نداشتید(در صورت تمایل می توانید از شیاف دیکلوفناک نیز استفاده کنید)

7- جهت جلوگیری از وارد آمدن ضربه به سر احتیاط لازم را به عمل آورید، این نکته بسیار ضروری است.

8- شستشوی سر از دو روز پس از پیوند آغاز می شود و این عمل باید دو بار در روز صورت گیرد.

9- شستشو را می توانید در منزل انجام داده و یا در صورت تمایل به کلینیک مراجعه نمایید.

 

10- 20 روز پس از پیوند جهت لیزر درمانی با کلینیک هماهنگی حاصل نمایید. مدت زمان هر جلسه لیزر درمانی 20 دقیقه و تعداد جلسات 10 می باشد.

11 – پس از اتمام جلسات لیزر ماهی یک مرتبه جهت ویزیت رایگان به کلینیک مراجعه فرمایید.

12 - لطفاً تا یک ماه پس از عمل از انجام فعالیت های زیر خودداری نمایید:

1- بلند کردن اشیاء سنگین

2- ورزش هایی مانند فوتبال، شنا و. ............ (پیاده روی مانعی ندارد)

3- حضور در مکان هایی که امکان بروز ضربه به سر وجود دارد.

4- مسافرت در صورتی که امکان شستشوی سر حداقل دو بار در روز وجود داشته باشد.

13 - رژیم غذایی خاصی مورد نظر نیست اما استفاده از میوه و سبزیجات تازه حاوی ویتامین c کمک شایانی به بهبود می نماید.

نحوه شستشوی سر

1- شامپو و آب نیمه گرم را در آب پاش مخلوط کنید.

2- از آب کف بدست آمده روی ناحیه کاشت ریخته و 5 دقیقه صبر کنید.

3- آب پاش را از شامپو خالی كرده و با آب ولرم پر کنید و از فاصله 30 سانتی متری بروی سر بپاشید تا زمانی كه آثاری از کف باقی نماند. (به هیچ عنوان روی محل کاشت موی طبیعی دست نکشید)

4- ناحیه بخیه پشت سر را نیز می توان به آرامی با استفاده از انگشتان با شامپو بچه شستشو دهید.

5- این عمل را حداقل دو مرتبه در روز تکرار کنید.

6- برای خشک کردن سر از سشوار با باد سرد با فاصله 20 سانتی متری استفاده کنید و یا اینکه اجازه دهید خود به خود خشک شود. (از بکار بردن حوله پرهیز کنید)

برنامه شستشو مو

روز سوم: شامپو بچه

روز چهارم: شامپو بچه

روز پنجم: شامپو بچه

روز ششم: شامپو سبوفان

روز هفتم: شامپو بچه

روز هشتم: شامپو بچه

روز نهم: شامپو بچه

از روز دهم به بعد فقط از شامپو سبوفان استفاده کنید و دیگر نیازی به استفاده از اسپری نمی باشد. با استفاده از دوش حمام و دست کشیدن آرام روی نواحی پیوند شستشو را انجام دهید.

  • نکته مهم: از هر گونه دستکاری نواحی پیوند اعم از کشیدن ناخن و یا اجسام نوک تیز جدا پرهیز نمایید.