Farsi

English

Arabic


لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد در سال های اخیر به عنوان روش بسیارموثری برای از بین بردن موهای زائد شناخته شده است که بیشتر برای از بین بردن موهای صورت، زیر بغل، خط بیکینی ، پاها وساعد ها استفاده میشود.

لیزر موهای زائد در سال های اخیر به عنوان روش بسیارموثری برای از بین بردن موهای زائد شناخته شده است. روش های متفاوتی برای  از بین بردن موهای زائد، وجود دارد ؛اما میتوان لیزر موهای زائد را به عنوان بهترین روش برای درمان آن نام برد. لیزر موهای زائد،بیشتر برای از بین بردن موهای صورت، زیر بغل ،خط بیکینی، پاها وساعد ها استفاده میشود.

 

بهترین روش درمان موهای زائد

انجام روش هایی چون موم انداختن  و یا وکس و اصلاح موها برای از بین بردن موهای زائد روشی کم هزینه اما زمان برمی باشد که موهای زائد را به صورت موقت از بین می برد، به دلیل اینکه موها به صورت سطحی نه از ریشه از بین رفته اند و ممکن است حساسیت های پوستی را ایجاد کند. اگر موهای زائد بدن شما خاکستری و یا بلوند هستند،از کرم های موبراستفاده کنید. یکی از روش های درمان موهای زائد الکترولیزیک است که به طور دائم موهای زائد را از بین می برد. انجام لیزر موهای زائد راه حل موثرتری می باشد. هزینه های انجام لیزر با توجه به موقعیت جغرافیایی و نوع کلینیکی که مراجعه میکنید متفاوت میباشد.

 

از بین بردن موهای زائد به کمک لیزر

با توجه به نوع پوست ، رنگ و ضخامت موهای زائد و محل آن ، مي‌توان از 3 نوع ليزر Alexandrite ، Nd:YAG ، Diode و یک نوع نور تشديد شده به نام IPL براي اين كار استفاده کرد. هدف اين ليزرها ، ملانين (رنگدانه مو) موجود در مرکز رویش فولیکول است. پرتو لیزر از پوست عبور کرده و توسط ملانین موجود در فولیکول مو جذب می شود. لیزر موهای زائد برای افرادی که که رنگ موهای آنها از پوستشان تیره تر باشد مناسب تر است . لیزر موهای زائد برای موهای تيره بيشترين تاثير را دارد. آنها بدون آنکه به سطح پوست آسيبی وارد شود، وارد پوست و جذب فوليکول‌هاي مو مي‌شوند و همزمان صدها فوليکول مو را تخريب مي‌کنند.اگر پوست شما تیره تر است بهتر است بدنبال سیستم های رفع موهای زائدی بر پایه YAG باشید در صورتی که رنگ مو ها هم تیره باشند. سیستم ها برای موهای بلوند و خاکستری جوابگو نیستند. اگر که پوست شما روشنتر و موی شما تیره تر است باید بدنبال سیستم های Lumenis Light sheer یا حتی سیستم های Alexandriteباشد. فاصله جلسه‌هاي درماني بين 3 تا 8 هفته و تعداد جلسه‌ها بين 6 تا 8 بار متغير است. اين زمان به محل درمان و ضخامت پوست و مو بستگي دارد. قبل از شروع به لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد به هر روشي به جز تراشيدن با تيغ به مدت 3 هفته خودداري کند.

انواع لیزر موهای زائد

تشخیص علت رشد موهای زائد بسیار مهم می باشد.علت بیشتر آن ها یا ارثی است و یا به ویژگی های قومی و قبیله ای بستگی دارد. بیماران بهتر است از درمان هایی که می تواند موهای زائد را از بین ببرد آگاهی داشته باشند.یک روش به تنهایی نمی تواند برای همه نواحی بدن وهمه بیماران مناسب باشد، وانتخاب روش ها به مواردی چون شخصیت بیمار، ناحیه ای که موی زائد دارد ومیزان موهای زائد مانند فاکتورهای دیگری چون سن بیمار و تفاوتهای شخصی بیمار بستگی دارد.

لیزر موهای زائد صورت

هرروزه تعداد زیادی ازخانم ها درسرتاسر جهان که از اصلاح موهای صورت خود به صورت مداوم خسته شده اند و باعث درد سر آن ها شده است؛ به دنبال یک راه حل مناسب و دائمی میگردند. این راه حل مناسب همان لیزر موهای زائد صورت است.برای لیزر موهای زائد صورت نیازی به رشد این موها و در آمدن آن ها از پیاز مو نمی باشد.لیزر تمام موهای روی پوست و زیر پوستی را از بین میبرد. و موهای زائد کامل از روی پوست از بین می رود. لیزرموهای زائد صورت معمولا حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد ونیازی به ریکاوری و بیمار نمی باشد و فرد بعد از لیزر به فعالیت دروزمره خود بپردازد. بعد لیزر موهای زائد صورت فرد باید به یک سری نکات توجه کند که میتوان گفت از تابش نور خورشید به پوست جلوگیری کند و بعد از هر دوره لیزر فرد موی صورت خود را فقط با تیغ بتراشد. لیزر موهای زائد صورت روش بسیار مناسبی می باشد. لیزر با نفوذ حرارت ،اشعه ونور به ریشه موها از رشد موها بعداز یک دوره خاص جلوگیری می کند. برای مشاهده نتیجه پایانی ۹ماه یا بیشتر زمان احتیاج میباشد. این درمان می تواند برای همه نواحی مانند صورت ،بالای لب ، چانه ،گردن،بنا گوش صورت انجام شود.

 

لیزر موهای زائد صورت

 

لیزر موهای زائد چانه و بالای لب

لیزر موهای زائد صورت میتواند به صورت کلی و یا میتواند به صورت جزئی مثلا چانه و بالای لب انجام شود. درکنار موهای چانه ،مشکل بزرگ دیگری که خانم ها موهای بالای لب می باشد.در تعدادی از ما تعداد این موها کم می باشد اما برای بعضی افراد دیگرپرمو بودن این ناحیه باعث ناراحتی آن ها می شود. لیزر موهای زائد بالای لب بسیار دردناک است واز بین بردن موها توسط لیزر می تواند باعث ریزش اشک شود .

 

لیزر موهای زائد چانه و بالای لب

 

لیزر موهای زائد گوش و بینی

موی اضافه گوش و بینی عموما خوشایند نیست . موی گوش و بینی را نمی توان به عنوان موهای زائد نام برد؛ زیرا موی گوش باعث محافظت از گوش در برابر اشیای خارجی و صداهای شدیدا بلند می شود، موی بینی برای حس بویایی و چشایی مهم است و همچنین باعث گرم کردن هوایی که تنفس کردیم می شود و مانع از ورود آلاینده ها به بینی می شود. معمولا مردها نسبت به زنها در ناحیه گوش و بینی موی بیشتری دارند. موی اضافی گوش و بینی معمولا با افزایش سن بیشتر شده و به تغییرات سطح هورمون های تستسترون یا استروژن و یا هر دو مرتبط است. با وجود اینکه تستسترون یک هورمون مردانه شناخته شده است، اما زنان نیز میزان کمی تستسترون دارند و مردان نیزمقدار کمی هورمون زنانه استروژن داخل بدن خود دارند. رشد مو در گوش و بینی نشان دهنده این است که از بین بردن دائمی موهای این ناحیه با لیزر با فولیکول های موجود در زمان درمان مرتبط است.  برای از بین بردن موی گوش و بینی با ابزارهای دیگر از قبیل واکس مو، اصلاح کردن و کوتاه کردن به طور کوتاه مدت باعث بهبود ظاهر می شود،اما این فرآیندها باعث تحریک رشد مو می شوند و وقتی موی این نواحی بار دیگر رشد کرد، بیشتر نمایان می شود. لیزر موهای زائد گوش و بینی بهترین روش برای از بین بردن آن است. با این حال، از آنجایی که موی این نواحی معمولا به دلیل تغییرات هورمونی در بدنرشد میکند، به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز است.

لیزرموهای زائد گوش

 لیزر موهای زائد بنا گوش

موهای زائدی درنزدیک گوش رشد می کند،که مشکل بزرگی نیستند. اما در بعضی از خانم ها رشد این موها باعث نارضایتی آن ها شده است، ودر بعضی افراد زمخت وتیره هستند. اصلاح و زدن این موها نیز باعث زمخت شدن آن ها شود و انداختن موم نیز دردناک است.

موهای صورت مردان (ریش)

برخی از آقایان وقت زیادی صرف اصلاح صورت خود میکنند تا جذاب تر و شیک تر باشند. به دلیل اینکه تیغ های اصلاح اثرات بدی روی پوست صورتشان ایجاد می کند، وباعث تحریک پوست صورتشان می شود. ازنتایج اصلاح صورت می باشد. فرد ممکن است در اواسط طول درمان خود هنوز رشد این موها راداشته باشید اما تاوقتی دوره درمان کامل نشده این موها به میزان کمی رشد خواهند کرد. خیلی از مردان دارای موهای زائدی در روی گردن خود می باشند که درجهت های مختلف رشد کرده است،که اصلاح آن برایشان دشواراست. پوست این ناحیه نازک میباشد. لیرز موهای زائد صورت مردان کمی سنگین است و وقت زیادی میبرد و هنوز این درمان ها میتواند به آقایانی که صورت خود را اصلاح می کنند و موهای زیادی دارند کمک کند بعضی ازآقایان فقط این ناحیه را درمان می کنند.

 

لیزرموهای زائد ریش

لیزر موهای زائد ابروها

لیزرموهای زائد این ناحیه بدلیل نزدیک بودن آن به چشم پیشنهاد نمیشود. برای لیزر این ناحیه نیاز به استفاده از عینک های ایمنی دارید تا از چشمان فرد محافظت کند واز هرگونه خطری برای چشم جلوگیری کند، اما برخی ازآقایان بدلیل حجم زیاد مو در این ناحیه تمایل زیادی به انجام این کار را دارند.

 

لیزرموهای زائد ابرو

لیزر در بیماری های پوستی و زیبایی

 لیزر کردن تنها برای درمان و كاهش موهای زائد بدن استفاده نمی شود. بلکه کاربرد های زیادی دارد که میتوان به ضايعات و خال‌های عروقی ، انواع ضايعات رنگی و رنگدانه‌ای پوست كه شامل خال‌ های رنگی پوست و خالكوبی‌ها می‌شود ، كاهش چين و چروك ، فرورفتگي‌ها و جای زخم‌های ناشی از بعضی بيماری‌های پوستی مانند آكنه ، درمان بعضی از انواع بيماری‌هاي پوستی از قبيل زگيل ، جای زخم‌های برجسته و خارش‌دار ، ترك‌های پوستی ناشي از بارداري و چاقی (استريا) و ترميم زخم.